Co i jak z kobietami

22:48

Z dnia kobiet robi się powoli drugie walentynki. Założenie całkiem dobre, skutek - różny. Święto płci pięknej, początkowo upamiętniające walkę kobiet o swoje prawa, aktualnie może gdzieś się o tym wspomina, ale raczej chodzi o biedronkowe tulipany i Rafaello - bez osądzania, ja też kupuje kwiatki w biedrze (jeśli muszę), a dzisiaj sprawiłam sobie nawet kawałek szarlotki (p.s. wiedzieliście, że w Starbucks jest wegańska szarlotka?). I tak jak pisałam tu milion razy: wszystko jest dla ludzi. Zwłaszcza, że kobiety lubią ładne rzeczy i nie ma w tym nic złego. 
Tyle, że dla samej idei Dnia Kobiet naszło mnie kilka delikatnych przemyśleń. 


Przede wszystkim bardzo się cieszę, że tyle jest postów dzisiaj, gdzie kobiety wspierają kobiety. I chciałoby się rzec, że to byłoby cudowne, gdyby na co dzień również tak było. Ale niestety nie jest. Babeczki (kocham to słowo) lubią sobie dogryźć, poplotkować, poosądzać. Takie jesteśmy. Trochę nas jednak wybielę, faceci nie są lepsi. Nie napisze "teraz faceci nie są lepsi", bo czy 60 lat temu byli inni nie wiem i się nie dowiem, z naturalnych przyczyn wypowiadam się o czasach, w których żyję. Ogólnie ludzie tacy są. Tacy to znaczy jacy? Zawistni, nieczuli i ograniczeni na swój własny punkt widzenia, jednak znowu bez złudzeń: jestem na czele. I teraz na myśl przychodzi mi feminizm. Tak, tak. Tylko feminizm jako nurt, ideologia czy prawo o które walczyło się dawniej. Równość nie tylko kobiet, co naturalnie miałoby się przerodzić w wyższość kobiet nad mężczyznami. Bo wyższe zarobki by chciała, ale wnieść szafę na 3 piętro to nie. Równość dla obu płci, szacunek między nimi. Ja wiem, że aktualnie feministki to wszystkim kojarzą się z marszami kobiet bez staników, z jakimiś bilbordami i dziewczynami krzyczącymi hasła mające znieważyć mężczyzn. Bo moi drodzy, to że na drodze jakiejś kobiety stanął palant, to nie znaczy, że cały męski gatunek jest serią niewypałów. Bo mnie nie raz na drodze stanęła zołza, podkładająca kłody pod nogi. I nie bronie tutaj męskiego gatunku, zmierzam do tego, że płeć nie ma wielkiego znaczenia, liczy się szacunek do drugiego człowieka i to jak traktujemy innych. Sama walka o równość miała raczej na celu, aby kobiet nie wykorzystywano, nie poniżano, nie traktowano przedmiotowo - aby wszystkim, niezależnie od płci, było wygodnie i dobrze. Trochę utopijne myślenie, jednak cofając się wstecz, w historii kobiety nierzadko były tylko do urodzenia i ewentualnego wychowania dzieci, traktowano je gorzej, tylko dlatego, że nie urodziły się mężczyznami. Dlatego trochę się rozpisuję i jest mi naturalnie przykro, że względu na to, jak cały nurt feministyczny kształtuje się teraz, a jakie są jego rzeczywiste założenia. Osobiście jestem wdzięczna i bardzo się cieszę, że aktualnie mam prawo głosu, możliwość do podejmowania własnych, świadomych decyzji, możliwość kształcenia. Nie wyzbędziemy się generalizacji, stereotypów, czy przekonań. Bo jeśli na mojej drodze stanie mężczyzna, który będzie moim przełożonym i będzie szowinistą, to czy każdy mężczyzna jest szowinistą? Jeśli na mojej drodze stanie kobieta, będąca moją szefową, która nie przepada za innymi kobietami, to czy każda kobieta jest zła? Nie bardzo. Tutaj płeć nie gra roli, pierwsze skrzypce ma to, jaką jesteś osobą. 

Jednak moje drogie, nie dajcie sobie wmówić, że to co robicie jest niewystarczające. Nie grajcie głupich, bo inteligencja jest przyciągająca, a najbardziej atrakcyjny w nas jest mózg. Nie tyłek, nie nogi, nie twarz, a sam sposób myślenia. I jeśli same tego nie zrozumiemy, to nikt nas nie doceni. Miło się patrzy na piękne, zadbane kobiety, ale jaka to radość dla sfery duchowej, jeśli mają one coś do powiedzenia! ;) 
Najlepsze życzenia, kupcie sobie coś ładnego! <3 
Do następnego! 

You Might Also Like

4 komentarze

 1. ale mi smaka narobiłaś na szarlotkę teraz! :D ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. cieszę się że myślimy tak samo :) uważam, że każdy powinien być równy niezależnie od swojej płci, a przykro mi że wiele ludzi uważa inaczej
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Jednak nie można zapominać o pewnych różnicach miedzy płciami i nie starać sie ich na sile likwidować ;) pozdrawiam! ❤️

   Usuń

Popular Posts

instagram