A kawalera to kiedy przyprowadzisz? Czyli plusy bycia singlem

20:48

Przede wszystkim nie mam absolutnie nic przeciwko związkom. Tak jak Wam już nie raz wspominałam, uważam to za naturalne, że ludzie łączą się w pary, gdzieś tam myśląc, że z drugą osobą tworzą jedność. Człowiek potrzebuje innych. Tylko trochę społeczeństwo (strasznie lubię nas tak wszystkich określać) wmawia nam, że jest jedna miłość na całe życie, że najlepiej sobie znaleźć kogoś przed trzydziestką, że z drugim człowiekiem tworzy się całość, że jesteśmy wszyscy tylko połówkami które muszą odnaleźć tę właściwą, brakującą. Bo jak nie, to co? To dramat, nieszczęśliwe życie. 

I miłość, tworzenie związku z kimś jest świetne, do momentu, w którym unosisz się nad ziemią z zakochania i (to chyba najważniejsze i bez tego ani rusz) starasz się o drugą osobę. Komunikujesz się i na komunikacji Ci zależy, idziesz na kompromis, ale nie wmawiasz na siłę, że jesteście jednością. Zepsuje ten piękny sen. Nie jesteście. Jesteście dwojgiem ludzi, którzy sami muszą nauczyć się żyć szczęśliwie i na własnych zasadach, żeby razem móc stworzyć coś co będzie działać. Will Smith kiedyś na instagramie powiedział, że przestał uszczęśliwiać żonę, bo zorientował się, że on nie jest w stanie tego zrobić. Nie dlatego, że jest złym mężem, przyjacielem (bo jednak przyjaźń w związku to podstawa), tylko dlatego, że ona sama jest odpowiedzialna za swoje szczęście. Każdy z nas jest. John Lennon w jednej ze swoich wypowiedzi dodał "Jedynie osoby o własnej osobowości mogą budować zdrowe związki" (na dole wrzucę Wam cały ten tekst). I kiedy przeczytałam te jego słowa dobre 4 lata temu, gdzieś podświadomie w głowie zorientowałam się, że znalezienie właściwej osoby, to znalezienie kogoś kto będzie miał swoje życie, pasje, zainteresowania i swoje zdanie, ale nie zamknie tego świata przed Wami. Bo wiecie, związek powstaje z miłości, tylko trzeba sporo dodać od siebie. Trzeba przede wszystkim przestać być zapatrzonym w siebie, potrafić iść na kompromis, starać się zrozumieć drugą osobę i schować koronę do kieszeni. Obawiam się, że każdy z nas rodzi się egoistą, miłość sprawia, że przestajemy nim być. I jaki jest plus bycia, popularnie określanym, singlem? Masz ten czas, żeby dowiedzieć się czego szukasz, jaką osobą jesteś i czas żeby nauczyć się samemu uszczęśliwiać. Nie marnujcie cudzego życia i zaangażowania, jeśli wierzycie w dzięki niemu będę szczęśliwa. Ale właśnie chyba przez te stereotypy i utarte w każdej głowie normy wiele osób kogoś szuka, zamiast cieszyć się momentem, w którym działa się na własną rękę. Wychodzisz kiedy chcesz, robisz co chcesz, wyjeżdżasz gdzie chcesz. Może dla wielu to lekka patola (kocham to słowo), ale nie mówię tu o jakichś skrajnych czy ekscesywnych sytuacjach, chodzi mi o działanie na co dzień. 
I wydaje mi się, że dopóki nie znajdzie się osoby, która będzie gotowa Was zrozumieć, dać poczucia wolności, bo właściwie związek z odpowiednią osobą to wolność, a nie ograniczenia. Która będzie wyrażała chęć komunikacji, takiej zdrowej, zwykłej rozmowy; która nie będzie wypominać błędów z przeszłości, która będzie w stanie prowadzić własne życie i jednocześnie uczestniczyć w Waszym, to można spokojnie powiedzieć cioci Krysi na imieninach u wujka Staszka, że nie potrzebujecie uszczęśliwienia na siłę. Bo tak jak już kiedyś wspominałam, lepiej nie kochać niż kochać na pół gwizdka. I chyba warto nie szukać na siłę, prawdopodobnie przyniesie to tylko więcej strapień niż radości, warto jednak ucieszyć się tą chwilą decydowania tylko o sobie, bo jednak związek z drugą osobą to też swego rodzaju odpowiedzialność (nie mylić z ograniczeniem). 

Ostatnio usłyszałam, że skoro jestem na diecie roślinnej to ciężko będzie mi kogoś znaleźć. Po zobaczeniu mojej miny było dodane coś o mocnym charakterze. Dzięki, mamo. Na szczęście nie szukam.


Ogłoszenia parafialne moi mili (kto dotrwał aż tutaj ma u mnie frytki): 

 • zapraszam serdecznie zainteresowanych na mój drugi profil na instagramie Naturalnie z Miłości klik!,  na którym publikuje jakieś bardziej wycudowane zdjęcia i którymi niekoniecznie chcę spamować na moim normalnym profilu (do którego odnośnik macie u samego dołu tej strony) - ale i tak to robię. Sama nazwa mówi sporo o typie tych fotografii, powstałych naturalnie, bez presji, z miłości mojej do tego typu zdjęć i ludzi do siebie. 

 • ostatnie filmy na youtube:
Do następnego! 

*słowa Johna Lennona*
„Kazali nam wierzyć, że miłość, ta prawdziwa, zjawia się tylko jeden raz w życiu i do tego zazwyczaj przed trzydziestym rokiem życia.Nie powiedziano nam, że miłość nie jest sterowana i nie przychodzi w ściśle określonym czasie.Kazali nam wierzyć, że każdy z nas jest połówką pomarańczy, że życie ma sens tylko wtedy, gdy znajdziemy tę drugą połowę. Nie powiedziano nam, że rodzimy się w całości, że nikt w naszym życiu nie zasługuje na to, by nieść na swoich barkach odpowiedzialność za dopełnienie naszych braków: rozwijamy się w sobie. Jeśli jesteśmy w dobrym towarzystwie, to jest to po prostu przyjemniejsze.Kazali nam uwierzyć w formułę 'dwa w jednym': dwoje ludzi, którzy myślą tak samo, zachowują się tak samo, że jedynie tak to działa. Nie powiedziano nam, że to ma swoją nazwę: anulowanie siebie; że jedynie osoby o własnej osobowości mogą budować zdrowe związki.Kazali nam wierzyć, że małżeństwo jest koniecznością i że pragnienia 'nie o czasie' muszą być stłumione. Wmówili nam, że piękni i szczupli są bardziej kochani, że ci, którzy uprawiają mało seksu są zacofani, a ci, którzy uprawiają go zbyt wiele nie są wiarygodni.Kazali nam wierzyć, że istnieje tylko jeden przepis na szczęście, taki sam dla wszystkich, i ci, którzy starają się go ominąć, skazani są na marginalizację. Nie powiedziano nam, że ten przepis nie działa, frustruje ludzi, alienuje ich i że istnieją inne alternatywy.Ach, nie powiedzieli nam nawet tego, że nikt nigdy nam tego nie wyjaśni. Każdy z nas odkryje to na własną rękę.”


You Might Also Like

2 komentarze

 1. Taka miłość z przymusu jest gorsza niż bycie singlem, a bycie samemu wcale nie jest złe :) Trzeba nauczyć się ten czas dobrze wykorzystywać
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, wszystkie sytuacje w zyciu maja swoje plusy i minusy, trzeba tylko zdecydować na czym chce sie skupic ;) pozdrawiam!

   Usuń

Popular Posts

instagram